DEĞERLİ ORGANİKÇİ DOSTLARIM

Organik ürün üretmenin olmazsa olmazi olan organik gübrelerle ilgili henüz bir pazarlama standardi yakalanamamis durumdadir. Bu sebeple Konya’da bir "organik gübre pazari" olusturma çalismasini baslatmis bulunmaktayiz. Hedefimiz, kaliteli, kalitesi analiz raporlariyla belgeli, ruhsatli, besin degerleri yüksek, muhatabi bulunan, homojen üretimi yapilmis,mikroplardan arindirilmis ve fiyati oldukça uygun organik gübre üretimi yapan degerli üreticilerimizin ürünlerini kullanicilara güvenle ulastirabilmektir.

Yillar önce aktif olarak kullanilmasi yayginlasmasi gereken organik gübre kullanimi art niyetli bazi girisimciler tarafindan istismar edilmis ve kullanicilar ciddi anlamda rencide edilmistir. Bu sebeple kullanicilar organik gübre lafini duyar duymaz bir adim geri çekilerek dikkatle saticinin ciddiyetini sezinlemeye çalismakta ve çogu zamanda ortamdan hemen uzaklasmaktadir. Dinlemeye bile tahammülleri kalmamistir. Ama hem kullanicinin ekonomik menfaati,hem topragin bu gübreye olan ihtiyaci ve hem de organik gübre ile gübrelenmis toprakta yetisen ürünleri alanlarin sagligi için bu olumsuz havanin bertaraf edilmesi ve güvenilirligin yeniden ihdas edilmesi gerekir. Alicilarin önüne ruhsatsiz ürün yerine ruhsatli ürün,rasgele ürün yerine homojen ürün, patojenli ürün yerine saglikli ürün, pahali ürün yerine fiyati uygun ürün, bosa giden ürün yerine besin degeri yüksek ürün, muhatapsiz ürün yerine muhatabi belli olan ürün mutlaka konulmali ve organik gübre kullanimi hizla yayginlastirilmalidir.

Bunun için Konya Antalya yolu üzerinde Konya merkeze 30 km. mesafede 5000 - 15 000 m2’lik (sizlerden gelecek olan taleplere göre) bir arazi tahsis edilmistir. Buranin seçilmesinin sebebi Türkiye’nin her tarafindan ve yurt disindan Akdeniz sahiline inen insanlarin bu yolu kullanmalaridir. Yaz ve kis ortalama her 3 saniyede bir araç bu yoldan geçmektedir. 2012 yilinin sonunda veya en geç 2013 yilinin ilk çeyreginde bu alanda "organik gübre pazari" aktif hale geçecektir.

Hammadde olarak veya islenmis ürün olarak organik gübre üreten üreticilerimizin bir an önce www.yusufyel.com adresimize müracaat ederek pazarda yer almalari gerekir. Müracaat sirasina göre yer tahsisi yapilacaktir. Bu alana koyacaginiz konsinye ürünleriniz teshir ve tanitimi yapilarak yurt içi ve yurt disi ziyaretçilerin görüsüne sunulacaktir. Ilk müracaat için gerekli olanlar sunlardir;

  • Ürünle ilgili analiz raporu Ürün ruhsati,
  • 25 kg’lik baskili çuvallarda paketlenmis ürün örnegi,
  • 25 kg'lik çuvaldaki ürününüzün ödeme sartlari ve bu ödeme sartlarina göre fiyati,
  • Bayilik vermeyi düsünürseniz bayilik sartlari,
  • Bayilik vereceginiz kisiye konsinye olarak verebileceginiz ürün miktari,
  • Talep olmasi halinde analiz raporunu garanti etmek sartiyla fason üretim(alici firmanin ismi altinda) yapip yapmayacaginiz.

Bu aktivite sizlerden gelecek müracaatlarin yogunluguna göre gerçeklestirilecek, profesyonel olarak ulusal ve yurt disi pazarlarda pazarlanacaktir.

Müracaatlarinizi bekliyoruz...